Log in
Home
Register a Team
Teams Coming
Rules
Past Results
Directions
Dining
Accomodations
Powered By
The Town of Hournsfield
 
Website By
TREADStyle Web Design
2018

Boys Grades 7-8 Division
Blue Group - 7/11/2015

HV Express - 6/7 - Team 2
3
A
Field 1 @ 9:30 AM
South Jefferson
2
Rush-Henrietta
1
B
Field 2 @ 9:30 AM
General Brown
2
Geneva
0
C
Field 3 @ 9:30 AM
Carthage
12
Ithaca Lacrosse
5
D
Field 4 @ 9:30 AM
Guilderland
1
HV Express - 7/8 - Team 2
5
E
Field 5 @ 9:30 AM
Cyclones
1
Canandaigua
4
F
Field 6 @ 9:30 AM
Johnson City
0
Indian River Warriors
4
G
Field 7 @ 9:30 AM
Zombies Lacrosse
5
Penfield
8
H
Field 8 @ 9:30 AM
Niners
1
HV Express - 6/7 - Team 2
0
I
Field 1 @ 10:30 AM
General Brown
6
Carthage
2
J
Field 2 @ 10:30 AM
Ithaca Lacrosse
6
HV Express - 7/8 - Team 2
5
K
Field 3 @ 10:30 AM
Canandaigua
1
Zombies Lacrosse
8
L
Field 4 @ 10:30 AM
Penfield
1
General Brown
3
M
Field 1 @ 11:30 AM
Ithaca Lacrosse
1
HV Express - 7/8 - Team 2
3
N
Field 2 @ 11:30 AM
Zombies Lacrosse
4
General Brown
1
Field 1 @ 12:30 PM
Zombies Lacrosse
6
Zombies Lacrosse
Champion
Ithaca Lacrosse
2
Field 2 @ 12:30 PM
HV Express - 7/8 - Team 2
3
HV Express - 6/7 - Team 2
0
X
Field 3 @ 11:30 AM
Carthage
12
Canandaigua
3
Y
Field 4 @ 11:30 AM
Penfield
2
HV Express - 6/7 - Team 2
1
Field 4 @ 12:30 PM
Penfield
8
South Jefferson
2
O
Field 5 @ 10:30 AM
Rush-Henrietta
4
Geneva
0
P
Field 6 @ 10:30 AM
Guilderland
6
Cyclones
1
Q
Field 7 @ 10:30 AM
Johnson City
4
Indian River Warriors
6
R
Field 8 @ 10:30 AM
Niners
2
Guilderland
1
Field 6 @ 12:30 PM
Johnson City
6
South Jefferson
6
S
Field 7 @ 11:30 AM
Geneva
2
Cyclones
3
T
Field 8 @ 11:30 AM
Niners
0
Geneva
8
Field 8 @ 12:30 PM
Niners
0
HV Express - 7/8 - Team 2
3rd Place
Carthage
6
Field 3 @ 12:30 PM
Canandaigua
5
Penfield
7th Place
Rush-Henrietta
3
U
Field 5 @ 11:30 AM
Guilderland
1
Johnson City
3
V
Field 6 @ 11:30 AM
Indian River Warriors
5
Johnson City
11th Place
South Jefferson
1
Field 7 @ 12:30 PM
Cyclones
4
Geneva
15th Place
Carthage
5th Place
Rush-Henrietta
4
Field 5 @ 12:30 PM
Indian River Warriors
5
Cyclones
13th Place
Indian River Warriors
9th Place